تاثیر عوامل موثر بر، تمایل به پرداخت مالیات بر کربن جهت دستیابی به هوایی پاکیزه‌تر-پايان نامه حقوق

تاثیر عوامل موثر بر، تمایل به پرداخت مالیات بر کربن جهت دستیابی به هوایی پاکیزه‌تر-پايان نامه حقوق

مهر ۴, ۱۳۹۵ Off By 92

 دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 برآورد تمایل به پرداخت مالیات بر کربن با رویکرد ارزش‌گذاری مشروط

قسمتی از متن پایان نامه :

 

مفهوم تمايل به پرداخت

در ادبيات ارزش گذاري، غالباً از مفهوم تمايل به پرداخت، به عنوان معيار اندازه‌گيري منافع مصرف کننده از يک تغيير در قيمت يا مقدار کالا استفاده مي‌شود. به طور کلي بخش قابل توجهي از مبحث تمايل به پرداخت، مربوط به امکانات تفريحي خارج از منزل و جاذبه‌هاي طبيعي مي‌باشد. يک جاذبه طبيعي با امکان دسترسي رايگان، يک کالاي غيربازاري مي‌باشد، هرچند ارزش اين جاذبه طبيعي را مي‌توان در مقياس پولي از طریق اندازه‌گیری تمایل به پرداخت مصرف کننده ارزش‌گذاري نمود (بول،۱۹۹۵)[۱]. در واقع نظر اساسي اين است که مردم قادرند بخش وسيعي از معيارهاي محيطي را به معيار پولي انتقال دهند که نشان دهنده ارزش‌گذاري آن‌ها براي منافع زيست محيطي است، به اين منظور بايد براي آن کالا يا خدمت يک بازار وجود داشته باشد. در شرايط بازار، تمايل به پرداخت براي يک کالاي غيربازاري بر پايه فرض انتخاب عقلايي و حداکثر نمودن مطلوبيت شکل مي‌گيرد.

طبق تعريف، تمايل به پرداخت به مقداري از درآمد پولي يک شخص اطلاق مي‌شود که وي براي تأمين يک بهبود در رفاه يا به بيان ديگر جلوگيري از کاسته شدن از رفاه، مايل به پرداخت آن است (گیلوری و پرمن، ۱۹۹۷)[۲]. به عنوان مثال اگر در مورد يک کالا يا خدمت غير بازاري مانند بهبود کيفيت محيط زيست، هزينه‌اي ايجاد شود و فرد مايل به پرداخت مبلغي باشد تا بخشي از آن هزينه را تأمين نمايد و تغييري در محيط زيست ايجاد نمايد و به عبارتي از جهاتي رفاه بدست آورد، مي‌توان چنين بيان نمود که در اين حالت تمايل به پرداخت فرد، انعکاس دهنده ارزش اقتصادي کالا يا خدمت از ديدگاه شخص است (هنلی و همکاران، ۱۹۹۷)[۳]. بر اساس نظريه تيسدل[۴] (۲۰۰۶)، تمايل به پرداخت براي يک جاذبه طبيعي، شاخصي است که عمدتاً

[۱] Bull,1995

[۲] Gilvray & Perman, 1997

[۳] Hanley et all,1997

[۴]Tisdell,2006

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

هدف تحقیق:

  • تعیین عوامل موثر بر، تمایل به پرداخت مالیات بر کربن جهت دستیابی به هوایی پاکیزه‌تر (بر اساس سطح معنی‌داری ضرایب تخمینی)
  • تعیین اولویت عوامل موثر بر تمایل به پرداخت مالیات بر کربن (بر اساس میزان ضرایب در تخمین اثرات نهایی روش لاجیت)
  • تحلیل و درک مکانیزم و چگونگی اثرگذاری عوامل موثر بر تمایل به پرداخت بر میزان تمایل به پرداخت (بر اساس نتایج تحقیقات و مطالعات گذشته)
  • تعیین سیاست‌های مناسب جهت اجرای سیاست مالیات بر کربن
مطلب مشابه :  بررسی حقوق وآزادی‌های فردی در تحقیقات مقدماتی-دانلود پايان نامه ارشد

 دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه برآورد تمایل به پرداخت مالیات بر کربن با رویکرد ارزش‌گذاری مشروط

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با PDF):

پایان نامه برآورد تمایل به پرداخت مالیات بر کربن با رویکرد ارزش‌گذاری مشروط