پایان نامه درباره رابطه نامشروع، جرم انگاری، روابط جنسی

نوامبر 16, 2019 By vZbR33JZrQ

یکی دیگر از عوامل بروز طلاق درخانواده ها را می توان هوس های شیطانی و خیانت های زناشویی نام برد .


نفس اژدرهاست ، اوکی مرده است                        از غم بی آلتی افسرده است !
نفس اماره ، این شیطان درونی سعی دارد هر لحظه انسان را بسوی نیستی و گمراهی سوق دهد و چنانچه لحظه ای آنرا به حال خود گذارده و از آن غافل ماند ، باعث بروز صدماتی غیر قابل جبران می گردد . [۸۳]
در این میان گسترش ارتباطات میان افراد به وسایل مجازی نیز از عوامل گسترش ارتباطی است، ارتباطاتی که می تواند منجربه آشنایی و برقراری روابط حتی جنسی شود و در نتیجه منجربه جدایی و طلاق گردد. نا گفته نماند خیانت در زندگی زناشویی به شکل مشخص در قانون موضوعه ایران جرم انگاری نشده است . شاید بتوان گفت تنها آثار این خیانت مثل رابطه نامشروع جنسی است که حسب مورد می تواند مشمول مجازات حد یا تعزیر قرارگیرد که بعداً به تفصیل در رابطه با آن سخن گفته خواهد شد .  

خیانت ضربه سهمگینی بر پیوند زناشویی وارد می آورد . علل خیانت های زوجین نسبت به یکدیگر متعدد و گوناگون است . عده ای معتقدند سرد مزاجی زن موجب می شود که مرد راه خیانت را بر گزیند و گروهی دیگر اعتقاد دارند تنوع خواهی مرد در روابط جنسی باعث می شود که وی به همسر خود خیانت کند برخی دیگر علت خیانت زن به مرد را در درجه ی نخست از میل به انتقامجویی نام می برند و بر این اعتقاد هستند که زنی که از شوهرش تحقیر یا خیانت می بیند سرانجام کاسه صبرش لبریز می شود و آن وقت است که عکس العمل غیر عاقلانه نشان میدهد . علت دیگر میل به خود نمایی زن است . برخی از زن ها فطرتاً مرد کش هستند ، تنها وقتی احساس رضایت و خوشبختی می کنند که چند مرد را در برابر خود به خاک داشته باشند. و همین سلطه جویی است که راه خیانت را پیش پایشان هموار می کند. [۸۴]
به هر جهت علت خیانت های زناشویی متعدد می باشد که می بایستی مرد یا زن از مبارزه و تلافی به مثل و خیانت دوری بجویند . هر چه هست خیانت و بی وفایی یک اقدامی بسیار زشت و نکوهیده و مطرود و غیر قابل گذشت می باشد پس بنابراین زوجین باید از سلامت نفس و ایمان کامل برخوردار باشند و هر دو پایبند به میثاق مقدس زناشویی بوده و در عشق پاکیزه و با خلوص نیت باشند .
اکیداً توصیه می شود زوجین پس از ازدواج تحت هیچ شرایطی فریب مردان و زنان دیگر را نخورند که مسلماً گامی جز بسوی نابودی خود، همسر و فرزندان برنخواهند داشت [۸۵] که فاجعه ای ننگین است.